Задати питання декану

EUR:
RUR:

Привітання від Ректора!

День прапора і 30 років незалежності нашої держави. Це велике свято для будь-якої країни. Прийми наші вітання, Україна, і розквітай! Колектив Одеської національної академії харчових технологій до цієї дати приготував тобі подарунок: ми стали Одеським національним технологічним  університетом! Це результат нашої копіткої роботи в умовах далеких від бажаних. У день народження не тільки подарунки дарують, але й бажають всього найкращого. Мені багато чтого хочеться тобі  побажати, моя рідна Україна!
      Бажаю тобі миру. Як кажуть у народі навіть поганий мир кращий гарної війни. Але хто з мечем на тебе піде, то від нього й загине. Щоб ніхто на тебе не зазіхав. Щоб Крим і Донбас самі захотіли повернутися додому. Щоб ми достеменно знали хто наші вороги і перемагали їх своєю єдністю, силою нашого інтелекту та міццю економіки. Бажаю, щоб чисельність твого населення, яка зменшилася з 52 млн. до 42 млн. (а за деякими даними до 36…) відновилася. Щоб люди не виїжджали, а поверталися до тебе, і навіть ті, хто раніше виїхав. Щоб тривалість життя зросла з 59…63 років до 90. Щоб ти розвивала не одну національність і допомагала корінним народам, а всю українську націю, до складу якої входять понад 130 національностей  і народностей. І всі відчували, що вони твої діти, щоб їм всім було добре. Бажаю тобі, щоб ти полишила своїх громадян подвійного громадянства. Нехай визначаться і залишаться лише ті, хто готовий тобі допомагати і будувати своє життя тут. І ще, бажаю тобі чиновників, депутатів і керманичів різних рівнів не тільки тих, що мають сертифікат про знання української мови, а насамперед тих, у кого діти навчаються не в закордонних вишах, а у вітчизняних і лікуються вони тільки в твоїх лікарнях, як всі твої громадяни, які не мають коштів на закордонне лікування. Бажаю тобі однаково захищати інтереси як приватних компаній, так і державних установ. Мати має однаково відноситися до своїх дітей. Не можна, наприклад, встановлювати індикативну вартість навчання, та ще й різну у різних державних вишах, а від приватних цього не вимагати. Я бажаю тобі губернаторів, окружних суддів, прокурорів і керівників поліції тільки тих, які прожили в певному регіоні не менше десяти років та яких обрали люди. Бажаю тобі, моя рідна, співоча Україна, щоб твою мову вивчали не із-за необхідності, або страху покарання, а із-за великої любові та поваги. Бажаю тобі, Україна, великого технологічного майбутнього! Щоб ти не була аграрним придатком інших країн, а стала високотехнологічною державою з розвиненим машинобудуванням, приладобудуванням і ракетобудуванням, щоб продукція легкої та харчової промисловості витісняли відомі бренди на полицях супермаркетів не тільки вдома, але й в інших країнах! Щоб наші літаки конкурували з боїнгами та аеробусами, щоб твої громадяни мріяли купити автомобіль українського виробництва! Бажаю тобі, Україна, енергетичної незалежності з власною «зеленою» та ядерною енергетикою. Бажаю, щоб якнайшвидше ти відновила наш торговий, риболовний та військовий флот, здатний захистити наші інтереси. Бажаю тобі, позбутися всього розкиданого та накопиченого на полігонах сміття, побудувати достатню кількість сміттєпереробних заводів, щоб наша екологія покращилася настільки, щоб перестала бути причиною багатьох хвороб, а навкруги було чисто і гарно.
      Бажаю тобі, щоб історичні центри міст і містечок не забудовували  висотками і спотвореними архітектурними формами, а ретельно реставровували, а якщо й будували, то тільки у тому ж стилі.
Важко всі бажання озвучити, але ще декілька наостанок: будь ласка, Україна, ти ж могутня держава, депортуй найманців у свої країни, нехай там розвивають все, що можуть, а ми будемо брати приклад, якщо у них вдасться! І ще, не давай, будь ласка, громадянство просто так. Нехай поживе людина років десять, попрацює і доведе, що потрібна тобі! Я вірю, що всі ці побажання збудуться! І за індексом щастя через десять років ти увійдеш у ТОП-10 країн світу! Розквітай, моя рідна Україна!
      З днем народження!
      Ректор ОНТУ,  Б.Єгоров